طراحی و بازسازی ساختمان

با گذشت زمان طراحی ها و دکوراسیون های جدیدی به وجود آمده است، که از آنها در اکثر ساختمان ها استفاده می شود و  افراد، خانه‌ های خود را با استفاده از این طراحی ها می سازند. نکته بسیار مهم این است که در طراحی و بازسازی ساختمان باید به چه نکات و ویژگی هایی توجه کرد. ما در این مقاله اطلاعات و نکاتی را درباره بازسازی ساختمان به سبک مدرن و همچنین مراحل و هزینه اجرای آن را خدمت شما ارائه کرده ایم.

طراحی و بازسازی ساختمان به سبک مدرن

طراحی و بازسازی ساختمان
طراحی و بازسازی ساختمان

طراحی و بازسازی ساختمان ها و خانه ها دارای سبک ها و انواع مختلفی می باشد. سبک های طراحی و بازسازی ساختمان عبارتند از: کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن، روستیک، مونوکروم، ساحلی و انتقال. ما در این مقاله به بررسی نکات و ویژگی های طراحی و بازسازی ساختمان به سبک مدرن که یکی از مهمترین و پرکاربردترین سبک های بازسازی است، پرداخته‌ایم. بازسازی به سبک مدرن یکی از سخت ترین طراحی ها می باشد.

به همین دلیل باید توسط متخصصان حرفه ای و با تجربه صورت گیرد. شما می توانید با مراجعه به شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون بهاران، با کیفیت ترین خدمت ها را در تمام سبک ها دریافت کنید.

چرا باید ساختمان را بازسازی کرد؟

شاید برای شما این سوال پیش بیاید، که طراحی و بازسازی ساختمان چرا باید صورت گیرد. در پاسخ به این سوال تعدادی از اهدافی که بازسازی و طراحی ساختمان به دنبال دارد، نام برده ایم. یکی از دلایلی که مردم برای طراحی و بازسازی ساختمان های مدرن به شرکت های دکوراسیون مراجعه می کنند، تعمیر تاسیسات است.  یعنی تاسیسات آنها دچار مشکل شده و آنها می خواهند علاوه بر تعمیر تاسیسات، دکوراسیون ساختمانشان نیز آسیب نبیند. بازسازی ساختمان با هدف تغییر در دکوراسیون و فضای ساختمان صورت می گیرد.

یعنی کسانی که خانه های شان دارای طراحی قدیمی است، به دنبال این هستند تا از طراحی به سبک مدرن استفاده کنند. یکی دیگر از دلایلی که مردم را به بازسازی و طراحی ساختمان به سبک مدرن تشویق می کند این است که، ساختمان آنها از مقاومت کمی برخوردار است و آنها برای مقاوم سازی ساختمان و منزل خود از بازسازی مدرن استفاده می کنند. در ادامه به بررسی مهمترین مراحل در طراحی و بازسازی ساختمان به سبک مدرن پرداخته ایم.

طراحی و بازسازی پذیرایی و اتاق خواب به سبک مدرن

طراحی و بازسازی اتاق خواب به سبک مدرن
طراحی و بازسازی اتاق خواب به سبک مدرن

پذیرایی و اتاق خواب به دلیل این که بیشترین زمان خود را در این مکان ها می گذرانیم، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می خواهیم علاوه بر زیبایی، این فضا ها دکوراسیون و طراحی دلنشینی داشته باشند. در طراحی به سبک مدرن در قسمت پذیرایی، قسمتی به عنوان کانون در نظر گرفته می شود؛ که توجه بیشتری را به خود جلب می کند. در اتاق های خواب نیز طوری از کمد های دیواری و تخت خواب ها باید استفاده شود که دکوراسیون فضای دلنشینی داشته باشد.

نکته قابل توجهی که در طراحی و بازسازی اتاق خواب به سبک مدرن وجود دارد، این است که ابتدا وسایل بزرگ چیده می شود و سپس وسایل کوچک در جای خود قرار می گیرند. بدین ترتیب وسایل، راحت در فضای محدود جا می شوند و همچنین وسایل کوچک که دارای زیبایی ظاهری بیشتری هستند، بیشتر در کانون توجه قرار می گیرند‌.

طراحی و بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی به سبک مدرن

طراحی و بازسازی آشپزخانه به سبک مدرن
طراحی و بازسازی آشپزخانه به سبک مدرن

در طراحی به سبک مدرن و در فضای آشپزخانه کابینت های ذغالی و چوبی به رنگ های تیره کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می گیرد. البته تمام این ها بستگی به سلیقه شخص دارد و شخص می تواند رنگ و نظر خود را به مجری اجرای دکوراسیون بگوید و طراحی طبق سلیقه خود شخص صورت گیرد.

در طراحی سرویس های بهداشتی به سبک مدرن، به دلیل محدود بودن فضای سرویس بهداشتی، قسمت دستشویی از توالت ها به وسیله دیوار از هم جدا نمی شوند. به همین دلیل علاوه بر صرفه جویی در مکان، فضای زیباتری برای ساختمان به وجود می آید.  شما می‌توانید تجهیزات مورد نیاز سرویس بهداشتی خود را با بهترین کیفیت از سیوان لند خریداری کنید. جهت استعلام قیمت تجهیزات توالت به این پلتفرم مراجعه کنید.

نکات مهم در طراحی و بازسازی ساختمان به سبک مدرن

در طراحی و بازسازی ساختمان نکات و ویژگی هایی وجود دارد، که استفاده از آنها فضای ساختمان را بسیار زیبا و دلنشین می کند. در ادامه تعدادی از این نکات را نام برده ایم. در طراحی و بازسازی به سبک مدرن ساختمان باید به صورت باز ایجاد شود. اما در عین حال حریم خصوصی خود شخص و دیگر همسایگان باید به طور کامل رعایت شود.

استفاده از رنگ در کاغذهای دیواری و دیگر وسایل خانه بستگی به نظر طراح و سلیقه صاحب خانه دارد. اما توصیه می شود در اتاق خواب از رنگ های آرامش بخش و در سرویس بهداشتی و آشپزخانه از رنگ های خنثی استفاده کنید. نورپردازی در طراحی و بازسازی ساختمان از مهمترین نکات می باشد، که باید توجه بسیار زیادی به آن کرد.

می توان پنجره‌ها را به شکلی طراحی کرد که نور خانه از خورشید تامین شود. برای مثال استفاده صحیح از پنجره ها و پرده ها می تواند باعث شود برای مطالعه در روز نیازی به روشن کردن چراغ ها نداشته باشیم. اما در مقابل، استفاده نادرست از پنجره ها می تواند باعث اذیت شدن چشم افراد و بد جلوه کردن فضای خانه شود. اگر به دنبال خرید پنجره‌ی مناسب برای این سبک هستید محصولات سیوان لند بهترین گزینه است. جهت مشاهده و استعلام قیمت درب و پنجره نما به این پلتفرم مراجعه کنید.

یک ویژگی بسیار مهم که در طراحی و بازسازی به سبک مدرن وجود دارد، سادگی در فضاهای مختلف ساختمان است. یعنی هیچ گونه وسیله تزیینی اضافی در آن وجود ندارد و از منحنی های غیر ضروری صرف نظر می شود. به زبان ساده می‌توان گفت طراحی و بازسازی به سبک مدرن، فناوری همراه با سادگی است.

هزینه طراحی بازسازی و  ساختمان به سبک مدرن

در بازسازی به سبک مدرن عواملی وجود دارد که هزینه بازسازی بستگی به آن دارد و این نشان دهنده آن است که تمام بازسازی ها و طراحی ها دارای قیمت یکسانی نیست. عواملی که در هزینه بازسازی ساختمان موثرند، عبارتند از:

متراژ ساختمان

 • سبک به کار رفته در طراحی و بازسازی
 • نوع وسایل به کار رفته در طراحی و بازسازی ساختمان

زمان، در بازسازی ساختمان چه اهمیتی دارد؟

همانگونه که می‌دانید در بازسازی ساختمان به سبک مدرن، باید از عناصر و وسایل مربوط به این سبک استفاده کنید که البته تیم طراحی و اجرای دکوراسیون شما را با این موضوع آشنا می‌کنند که باید در طول اجرای پروژه صبور باشید. در واقع بازسازی ساختمان به سبک مدرن با مصالح و تجهیزات خاصی انجام می‌شود که می‌تواند هزینه‌های متفاوتی را برای شما برآورد کنند. شما باید در هر صورت زمان بیشتری را در ذهن خود برای اجرای این سبک در نظر بگیرید، چرا که انتخاب رنگ، طرح و نوع کاغذ دیواری و کفپوش‌ها باید با ترتیب و شرایط خاصی انتخاب و اجرا شوند.

ویژگی‌های بازسازی ساختمان به سبک مدرن

این سبک دارای ویژگی‌هایی است که سبب محبوبیت آن در بین سبک‌های مختلف شده. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • استفاده از رنگ‌های طبیعی به همراه رنگ‌های متضاد و یا حتی وجود فلزات براق
 • دارا بودن چیدمانی باز که چندین فضا را به یک فضا متصل می‌کند و فضایی جال ایجاد می‌کند.
 • خطوط منظم و صاف، سطوح براق و زیبای مینیمالیستی در این سبک بسیار دلنواز است.
 • دکورهای این سبک در ابتدای طراحی و بدون سبک خاصی کارآمد هستند.
 • امکان استفاده از چوب، سنگ و جزئیات چرمی در این سبک
 • امکان به کارگیری پنجره‌های بزرگ

در بازسازی ساختمان به سبک مدرن چه عواملی در نظر گرفته می‌شود؟

این سبک از بازسازی مانند یک طیف عمل می‌کند، به طوری که از یک سو شاهد ایده‌های طراحی به سبک مینیمالیسم هستیم و از سوی دیگر طرح‌هایی را می‌بینیم که می‌توان جسورانه از رنگ‌ها در آن استفاده کرد. به هرحال می‌توان گفت که در بازسای ساختمان به سبک مدرن عوامل زیر در نظر گرفته می‌شود:

 • باید بدانید که عناصر سازه‌ای مانند بتن‌ها یا تیرها در معرض دید هستند.
 • خطوط افقی و عمودی، منحنی‌های کمی دارند و بیشتر منظم‌اند.
 • در این سبک، مبلمان کم ارتفاع  و افقی با خطوط تمیز و صاف استفاده می‌شود.
 • استفاده از پنجره‌های بزرگ و حداکثر نور
 • استفاده از مواد طبیعی مانند چوب، فلزات، چرم و الیاف طبیعی در این سبک
 • دارای پالت رنگ خنثی یا طبیعی
 • استفاده از سطوح براق مانند شیشه، کرم یا فولاد
 • استفاده از چوب‌های طبیعی یا روکش‌های چوبی

کلام پایانی

ویژگی‌های بازسازی ساختمان به سبک مدرن  سبب شده تا این سبک از هر شلوغی و تزئینات اضافی دور باشد. این سبک در بین عموم مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است به طوری که کمتر کسی پیدا می‌شود که از به این سبک علاقه نداشته باشد. به هرحال برای بازسازی ساختمان به هر سبکی در ابتدا به ابزار و تجهیزات مربوط به هر سبک احتیاج دارید که ئلتفرم آنلاین سیوان لند شما را از هر بازار دیگری بی‌نیاز کرده. شما می‌توانید تمام وسایل مورد نیاز جهت اجرای دکوراسیون خود را از سیوان لند با بهترین کیفیت و قیمت خریداری کنید. جهت استعلام قیمت تجهیزات دکوراسیون به سیوان لند مراجعه فرمائید.

به این نوشته امتیاز دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *