قرار داد و ضوابط فروش

شرکت زیما فناوری فردا به شماره ثبت 52465 و شناسه ملی 14009076694 اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری شیراز به نشانی شیراز خیابان معالی آباد خیابان خلبانان کوچه 4 فرعی اول سمت راست پلاک 4 به نمایندگی سید محمد فتاح جهرمی (به عنوان رئیس هیأت مدیره بر اساس صورت جلسه هیأت مدیره و آگهی آخرین تغییرات مندرج در روزنامه رسمی و اعطای حق امضاء قرارداد ها به نائب رئیس هیأت مدیره) که در این قرار داد به اختصار سیوان لند یا شرکت نامیده می شود. در راستای رسالت خود جهت توسعه ی کارآفرینی، بهبود فضای کسب و کار مجازی و تسهیل دسترسی به آن، حمایت از حقوق تولید کنندگان و مصرف کنندگان (اعم از فروشندگان و خریداران) در حوزه صنعت و ساختمان، اقدام به طراحی وب سایت و اپلیکیشن، مطابق با موازین شرعی و قانونی جمهوری اسلامی ایران، قوانین و جرائم رایانه ای و قوانین تجارت الکترونیک نموده است که دارای نماد الکترونیک و مجوزات مربوطه از وزارت صنعت و معدن می باشد و تمامی مالکیت مادی و معنوی آن متعلق به شرکت زیما فناوری فردا می باشد که تحت شرایط ذیل و مطابق مواد 10 و 219 قانون مدنی بر اساس تعامل مشترک و حسن نیت و مفاد ذیل، اقدام به انعقاد قرارداد و ارائه خدمات می نماید.


استفاده از سیوان لند به‌منزله‌ی قبول تمامی شرایط ذیل است و هرگونه ادعا یا اعتراض آتی در این خصوص را بلا اعتبار می‌‌نماید.


قابل ذکر است مقررات و بندهای این تفاهم نامه ممکن است بنابر تشخیص و صلاحدید شرکت و یا دستورالعمل ها و بخشنامه های مراجع قانونی و یا بنا به شرایط زمانی و مکانی و یا اقتصادی و یا سیاسی در طول مدت عضویت کاربر مورد تغییر و یا اصلاح و یا تکمیل و یا حذف قرار گیرد. این تغییرات از طریق اپلیکیشن و سایت سیوان لند اعمال خواهد شد؛ استفادۀ کاربران از اپلیکیشن و سایت سیوان لند، پس از هر بار تغییر در شرایط و قوانین، به معنی پذیرش تغییرات مذکور است و صرف ادامه‌ی استفاده‌ی کاربر از خدمات سیوان لند ، اعلام رضایت نسبت به شرایط جدید و قبول آن تلقی می‌گردد.


لازم بذکر سیاست های حفظ حریم خصوصی در قالب یک سند الکترونیکی و به عنوان قرارداد الکترونیکی (سند قانون بین کاربران و شرکت) ، در جهت احترام به حریم شخصی کاربران سایت تنظیم شده است. پذیرش سیاست های حفظ حریم خصوصی نیازمند هیچ گونه امضاء الکترونیک یا دیجیتال نمی باشد.


ماده 1- طرفین قرارداد

طرف اول: شرکت زیما فناوری فردا به شماره ثبت 52465 و شناسه ملی 14009076694 اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری شیراز به نشانی شیراز خیابان معالی آباد خیابان خلبانان کوچه 4 فرعی اول سمت راست پلاک 4 و نشانی اینترنتی www.sivanland.com به نمایندگی سید محمد فتاح جهرمی (به عنوان رئیس هیأت مدیره بر اساس صورت جلسه هیأت مدیره و آگهی آخرین تغییرات مندرج در روزنامه رسمی و اعطای حق امضاء قرارداد ها به نائب رئیس هیأت مدیره ) که در این قرار داد به اختصار سیوان لند یا شرکت نامیده می شود.


طرف دوم : آقا/خانم .............................................. شماره شناسنامه ..................................... کد ملی ................................................. نشانی .................................................. کدپستی ............................................... تلفن ثابت ............................................. همراه ................................................... نشانی الکترونیکی ................................... اصالتا و یا به نمایندگی از شرکت ............ به شماره ثبت ...... وشماره شناسه ملی ......... اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ........ (به عنوان ......... بر اساس آگهی آخرین تغییرات مندرج در روزنامه رسمی به تاریخ ........) که از این پس در این قرارداد فروشنده نامیده می شود.


محل انعقاد این قرارداد در شهر شیراز می باشد و هم چنین اقامتگاه قانونی و قراردادی کلیه کاربران همان است که در این قرارداد درج شده و در صورتی که فروشنده نشانی خود به شرح فوق را تغییر دهد باید حداقل ده روز پیش از تغییر مراتب را کتباً به طرف دیگر اطلاع دهد و تا آن زمان نشانی سابق واجد اعتبار است.


اقامتگاه قانونی و قراردادی شرکت زیما فناوری فردا همان است که در روزنامه رسمی آخرین تغییرات آن شرکت درج گردیده است. طرف مقابل موظف می باشد به هنگام ارسال هر گونه مطالبه یا مراوده ای آخرین تغییرات روزنامه رسمی شرکت زیما فناوری فردا را ملاحظه نماید و آن آدرس را بعنوان اقامتگاه قانونی شرکت لحاظ نماید.


همچنین کلیه ابلاغات،مکاتبات،اخطارها و درخواست هایی که به صورت الکترونیک به آدرس ایمیل یا به صورت پیام به شماره کاربر ارسال می شودو یا در پنل وی در سایت سیوان لند قرار می گیرد؛ فی مابین طرفین معتبر می باشد.


ماده 2- تعاریف و اصطلاحات

فروشنده : شخص حقیقی یا حقوقی است که در اپلیکیشن یفروشنده : شخص حقیقی یا حقوقی است که در اپلیکیشن یا سایت سیوان لند به منظور ارائه خدمات و فروش، ثبت نام نموده است و یا هر شخصی که از طریق نرم افزار جهت ارائه خدمات و فروش کالا به کاربر معرفی می شود و اقدام به فروش کالا یا ارائه خدمات خود به کاربران مینماید.


 خریداریاخریدار یا سفارش دهنده: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که در سایت یا اپلیکیشن سیوان لند به منظور ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات وارد شده یا ثبت نام نماید و با ورود به سایت و اپلیکیشن اعلام می کند که متن قوانین و مقررات سیوان لند را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به فعالیت و ثبت سفارش خود می کند.


 حساب کاربری: عبارت است از صفحه ورود کاربر که پس از ورود و ثبت نام و تکمیل اطلاعات مورد نیاز نرم افزار تشکیل شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد و کلیه ابلاغات، اخطارها، درخواست ها و سفارشات از این طریق صورت میگیرد.


2-2- سفارش کالا: عبارت است از وارد نمودن تقاضا توسط مشتری جهت خرید کالا یا دریافت خدمات، که شامل انتخاب دقیق نوع خدمات یا کالا، آدرس محل تحویل، نوع پرداخت هزینه (به صورت نقدی یا اعتباری) و نوع حمل و تحویل همچنین اعلام جزئیات و قیمت که توسط فروشنده انجام می شود.


5-2- گیرنده: اشخاص حقیقی یا حقوقی که توسط کاربر سفارش دهنده به عنوان گیرنده کالا معرفی می گردد و چنانچه شخص سفارش دهنده غیر از گیرنده کالا باشد؛ سیوان لند، هیچگونه مسئولیتی در قبال مشکلات احتمالی پیش رو نداشته و ندارد.


6-2-کالاو خدمات: عبارت است از هر وسیله و مال یا خدمت مرتبط با صنعت ساختمان که توسط فروشنده بنابر تقاضای سفارش دهنده در سایت سیوان لند در معرض فروش گذاشته شود و با قوانین سیوان لندفروخته شود و تحویل خریدار یا نماینده وی گردد.


7-2- کالای معیوب: شامل کالا و اجناسی می باشد که تمام یا بخشی از آن دارای ایراد، نقص، صدمه و... باشد به گونه ای که انتفاع از آن ناقص یا غیر ممکن باشد؛ همچنین نسبت به آن اجناس و کالاهایی که طیق قانون برای فروش آنها وجود پروانه، مجوز و یا گارانتی های معتبرالزامی می باشد، فقدان هر یک از این موارد، دلالت بر معیوب بودن کالا می باشد.


8-2- کالای تقلبی یا غیراصل:

کالاهای ذیل، کالای تقلبی یا غیراصل محسوب می شوند:


الف: کالایی که با برند یا مدل اصلی آن کالا از نظر نام متشابه اما از نظر اصالت متفاوت است و یا هرگونه کالایی که از نظر جعبه، بسته بندی، جنس، کیفیت و غیره با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید که کالاهای اصل را به فروش می رسانند (مانند سایت اصلی برند یا شرکت های وارد کننده ی قانونی) مغایرت داشته باشد و همچنین در سایت سیوان لند در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده برند اصلی کالا ذکر شده ولی کالای فروخته شده با نمونه ی اصلی کالا مغایرت داشته باشد؛


ب: کالاهایی که در آنها شماره سریال، مدل، برچسب یا سایر نشان‏های شناسایی و یا مشخصات کالا، قطعات و اجزای آنها و یا بسته بندی یا هرگونه نوشته‏ای در روی آنها بطور غیرمجاز از جانب تولیدکننده، توزیع کننده یا فروشنده کالا و یا هر شخص دیگر، محو، تغییر، جایگزین و یا به هر شکلی دستکاری شده باشند؛


ج: کالاهای مغایر با قوانین و مقررات و ضوابط و استانداردهای دولتی،عمومی و صنفی به ویژه مقررات بهداشتی؛


ه: مصالح فله یا هرگونه کالایی که از ترکیب مواد و مصالح پایه تولید شده باشد ، که با قوانین فنی استانداردهای مربوط مغایرت داشته باشد.

د: کالاهای ناقض حقوق اشخاص ثالث از جمله حقوق مالکیت فکری.


9-2 کالای قاچاق: وارد کردن و یا خارج کردن کالا بر خلاف قوانین و مقررات جاریه کشور و عدم وجود مدارک و مستندات رسمی قابل ارائه، دال بر ورود و ترخیص آن از مبادی قانونی گمرک رسمی کشور و همچنین کالاهایی که مطابق با قوانین مالیات بر ارزش افزوده عرضه نشده باشد.


10-2 بازار آنلاین و بازار آفلاین: بازار آنلاین بازاری است که در آن کالا در بستر اینترنت و به صورت برخط (آنلاین،) عرضه و به فروش میرسد. بازار آفلاین بازاری است که در آن، کالا مستقل از اینترنت و به صورت سنتی در فروشگاهها و مراکز توزیع، عرضه و به فروش میرسد.


11-2 پنل فروشندگان سیوان لند: فضای مجازی با درگاه اختصاصی هر فروشنده است که از سوی سیوان لند به فروشنده برای عرضه و فروش کالا تخصیص داده می شود.


2-12 درگاه اینترنتی :وبسایت سیوان لند به آدرس ....................................................... می باشد .


13-2 گارانتی معتبر گارانتی معتبر آن است که توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان شناسائی شده و دارای مجوز های مربوطه می باشد.


14-2 سیوان لند شرکت زیمافناوری فردا (سهامی خاص) به شماره ثبت 52465 و شناسه ملی 14009076694 و نشانی اینترنتی .....................................................


15-2 قرارداد : قرارداد همکاری منعقده بین سیوان لند و فروشنده ، بر اساس شرایط این قرارداد حاضر و به شرح پیوست است.


ماده 3- ارتباطات الکترونیکی با سیوان لند

3-1- هنگامی که شما از سرویس ها و خدمات سیوان لند استفاده می کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می کنید و یا به سیوان لند ایمیل می زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه ها باشد، شما موافقت می کنید که سیوان لند به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن هایی که خریداردر پروفایل خود ثبت می کند. تنها آدرس ایمیل و تلفن های رسمی و مورد تأئید خریداراست . و تمام مکاتبات و پاسخ های شرکت از طریق آنها صورت میگیرد. جهت اطلاع رسانی رویدادها و خدمات و سرویس های ویژه پروموشن ها، امکان دارد سیوان لند برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک و یا در پنل وی ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک ها نداشته باشند، می توانند عضویت دریافت خبرنامه سیوان لند را در پروفایل خود لغو کنند.

3-2- توجه داشته باشید که 1000551451 تنها شماره هایی است که سیوان لند از طریق آن برای کاربران و خریدارانخود پیامک ارسال می کند همچنین این شماره ها سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها ،خدمات و سرویس های ویژه سیوان لند را به اطلاع کاربران می رساند و روشن است که امکان دریافت پیام های شما از طریق آن وجود ندارد.

3-3- همچنین ممکن است سیوان لند از طریق شماره 1000551451 برای برخی کاربران یا خریدارانخود سوال نظر سنجی ارسال کند.

3-4- بنابراین ارسال هر گونه پیامک تحت عنوان سیوان لند، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام سیوان لند است و در صورت دریافت چنین پیامکی لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به پشتیبانی سیوان لند اطلاع دهید.


ماده 4- سیاست های رعایت حریم شخصی

4-1- سیوان لند به اطلاعات خصوصی اشخاصی که از خدمات سایت استفاده می کنند. احترام گذاشته و از آن محافظت می کند.


4-2- سیوان لند متعهد می شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا تکنولوژی مورد نیاز برای هر چه مطمئن تر شدن و امن تر شدن استفاده شما از سایت را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت سیوان لند شما رضایت خود را از این سیاست نشان می دهید.


4-3- اگر کاربر از طریق هر نوع سیستم الکترونیکی واسط و خارج از سیوان لند به سیوان لند متصل شود، درخواست دریافت اطلاعات از وی، تابع قوانین و شرایط ذکر شده در این توافق نامه می باشد.


4-4- از جمله اطلاعات کاربر و فعالیت وی در سیوان لند از این قرار است: نام، عکس، تاریخ پیوستن و حضورهای مختلف در سیوان لند، محصولاتی که خرید کرده یا درباره آنها نظر و امتیاز داده است، نظرهای کاربر در صفحات مختلف سیوان لند، صفحه فروشنده و صفحات محصولات ، محصولات فروش رفته و تعداد آنها، نظرها و امتیازهای خریدارها و مخاطبان سیوان لند در صفحه فروش یا محصولات فروشندگان و دسته بندی ها و رتبه بندی های انجام گرفته از سوی سیوان لند .


4-5- سیوان لند در تعامل با برخی شرکتها و ارائه دهندگان خدماتی که به آنها نیاز دارد با بهره گیری از ابزارهای تحلیل داده و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل ، طراحی و اجرای برنامه های بازاریابی خواهد پرداخت.


4-6- هر شخص حقیقی یا حقوقی تنها مجاز به ایجاد یک حساب کاربری خواهد بود مگر با اطلاع و تأیید سیوان لند. در صورت اطلاع از وجود حسابهای کاربری متعدد و بدون مجوز برای یک شخص حقیقی یا حقوقی سیوان لند می تواند همه آنها را غیر فعال و سپس تصمیم گیری کند.


4-7- ایجاد حساب کاربری در سیوان لند برای سیستم های رایانه ای و الکترونیکی تحت کنترل اشخاص حقیقی یا حقوقی مجاز نیست و تخلف محسوب می شود و با آن حسب مورد، برابر قوانین کشور و مقررات سیوان لند برخورد خواهد شد.


4-8- سیوان لند نظارت و مسئولیتی درباره ارتباط و تعامل آنلاین یا آفلاین کاربران سیوان لند با یکدیگر در درون یا بیرون از بازار سیوان لند ندارد مگر در موضوع و چارچوب این قرارداد و توافقنامه .


4-9- کاربر با درج محتوا در سیوان لند، حق استفاده از آن را به سیوان لند به صورت حق انحصاری، قابل واگذاری به غیر ، همه جانبه ، غیر قابل استرداد، مجاز به ویرایش، بازنشر و باز تولید می دهد.


4-10- کاربر نباید اطلاعات حساس، خصوصی و محرمانه خود یا دیگران را در سیوان لند منتشر کند یا در اختیار کاربران قرار دهد. سیوان لند در مورد سوء استفاده از این اطلاعات و خسارتهای احتمالی هیچ مسئولیتی را متقبل نمیشود.


4-11- انتشار محتوای خارج از موضوع فعالیت و خدمات سیوان لند و محتوای غیر مجرمانه اما نامناسب و خارج از عرف مجاز نیست.


4-12- سیوان لند مجاز به نظارت بر محتوای کاربران است و در صورت تشخیص محتوای نامناسب یا ناقض قوانین کشور و سیوان لند، می تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعائی علیه سیوان لند مسموع نخواهد بود. همچنین در این موارد سیوان لند مجاز به اعمال مقررات خود است.


4-13- همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سیوان لند مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری موارد قابل دانلود و کپی داده ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سیوان لند جزئی از اموال سیوان لند محسوب می شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار سیوان لند است و هر گونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سیوان لند محفوظ می دارد. علاوه بر این اسکریپت ها و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط سیوان لند و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار سیوان لند است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد. کاربران مجازبه بهره برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی،قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات وبسایت سیوان لند و یا هر یک از خدمات یا مطالب، دانلود و یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات یا روش های مشابه مانند جمع آوری داده ها و ابزار های استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای سیوان لند محفوظ است. در صورت استفاده از هر یک از خدمات سیوان لند کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز عبور انجام می پذیرد به عهده کاربران است. تنها مرجع رسمی مورد تأیید ما برای ارتباط با شما پایگاه رسمی این سایت یعنی www.sivanland.com است. ما با هیچ روش دیگری جزء ارسال نامه از طریق آدرس های رسمی و تأیید شده در سایت با شما تماس نمیگیریم وبسایت سیوان لند هیچگونه سایت اینترنتی با آدرسی غیر از www.sivanland.com و همچنین هیچگونه وبلاگ و شناسه و برنامه های گفتگوی اینترنتی و غیره ندارد و هیچگونه با این روش ها با شما تماس نمی گیرد. کاربران جهت برقراری ارتباط تنها می توانند از آدرس های ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.


ماده 5. موضوع قرارداد

حق العمل کاری، بازاریابی و واسطه گری فروش آنلاین محصولات صنعتی، ساختمانی و تجهیزات آن توسط سیوان لند و ثبت سفارش خرید محصولات توسط خریداران از طریق وب سایت سیوان لند به نشانی مذکور در قرارداد و یا اپلیکیشن سیوان لند.

سیوان لند یک بازارگاه آنلاین (پلتفرم بازار الکترونیکی) است نه فروشگاه اینترنتی و نقش ایجاد زیرساخت مناسب برای تعامل میان تأمین کنندگان و مصرف کنندگان بیرونی محصول (کالا و خدمات) را در چارچوب و قواعد این قرارداد بر عهده دارد به عبارتی دیگر سیوان لند به شکل یک واسطه میان خریداران و عرضه کنندگان کالا و خدمات (فروشندگان) فعالیت می کند بدون آنکه خود طرف معاملات میان آنها قرار گیرد.


ماده 6:مدت قرارداد

این قرارداد از تاریخ .............................................. تا 29/12/1400 (تاپایان سال جاری می باشد).


تبصره 1 : این قرارداد در پایان مدت برای مدت مشابه به طور خودکار به صورت سالانه تمدید خواهد شد مگر این که شرکت مایل به ادامه همکاری با فروشنده نباشد که در این صورت پنل فروشندگان سیوان لند توسط شرکت مسدود خواهد شد و این امر به منزله مخالفت با تمدید قرارداد و در نتیجه پایان رابطه قراردادی فی مابین خواهد بود. چنانچه طرف دوم نیز مایل به ادامه همکاری نباشد بایستی حداقل یک هفته قبل از انقضای مدت، عدم تمایل خود را نسبت به تمدید به طرف دیگر اعلام نماید.


ماده 7: کمیسیون و هزینه های فروش:

1-7 کمیسیون سیوان لند: درصدی از بهای فروش کالا است که بابت عرضه کالا در درگاه اینترنتی سیوان لند و به شرح مندرج در پنل فروشندگان سیوان لند، به شرکت تعلق می گیرد. نظر به اینکه درصد مذکور پیش از درج کالا در پنل برای فروشنده قابل رویت است، ثبت یا درج کالا در پنل به منزله تأیید و پذیرش درصد مذکور توسط فروشنده است.


تبصره : سیوان لند میتواند نسبت به وصول کمیسیون خود از محل مطالبات فروشنده به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه اقدام و برداشت نماید.


تبصره: با توجه به اینکه درآمد سیوان لند از فروشنده صرفاً کمیسیون فروش بوده لذا فروشنده متعهد و ملزم می گردد در جهت رعایت تکالیف قانونی و مالیاتی صرفاً در دفاتر قانونی و صورت معاملات فصلی ارسال به سازمان امور مالیاتی فقط مبلغ کمیسیون را به نام سیوان لند شناسایی و ارسال می نماید و متعهد می گردد کل مبلغ فروش کالا یا خدمات را فقط به نام شخص خریدار (مصرف کننده) یا (خریدار) ارسال نماید.


2-7- هزینه های جانبی من الجمله به خدمات تبلیغاتی، تولید محتوا و تصویر برداری برای کالا، استفاده از پنل مخصوص مشتریان، هزینه های مرجوعی، همچنین جریمه ها (بر اساس ضوابط کاری سیوان لند به شرح مندرج در پنل فروشندگان سیوان لند) و هزینه های جانبی مربوط به همه مراحل بسته بندی و ارسال کالا برای مشتری به همراه مالیات بر ارزش افزوده متعلقه به عهده فروشنده بوده و از فروشنده دریافت خواهد شد.


تبصره یک: امکان تغییر کمیسیون، هزینه ها و جریمه ها در هر زمان توسط سیوان لند در پنل فروشندگان سیوان لند وجود دارد و فروشنده قادر به مشاهده سوابق تغییرات آن خواهد بود. تغییرات در هزینه ها و جریمه ها دو روز قبل از اعمال از طریق پنل فروشندگان سیوان لندیا پست الکترونیک فروشنده به نشانی مندرج در پنل به اطلاع فروشنده خواهد رسید و ادامه روند فروش توسط فروشنده پس از اعمال تغییرات به منزله پذیرش شرایط جدید و در حکم اصلاحیه این قرارداد است که خود به خود با ادامه روند فروش مورد توافق طرفین قرار گرفته است و نیاز به تشریفات امضاء و ابلاغ جداگانه ای برای لازم الاجرا بودن ندارد. چنانچه فروشنده ظرف مهلت مذکور ( دو روز از تاریخ ارسال اطلاعیه و تغییرات پنل) عدم موافقت خود را اعلام نماید در اینصورت قرارداد فسخ خواهد شد.


تبصره دو: در خصوص بند فوق فروشنده متعهد گردید جهت آگاهی از تغییرات هر روز پنل فروشندگان سیوان لند خود را مشاهده کند و سیوان لند هیچگونه مسئولیتی نسبت به ادعای عدم آگاهی فروشنده از تغییرات نداشته و ندارد.


ماده 8- شرایط ثبت و ارسال سفارش

روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پذیرش می شوند.


1-8 در سیوان لند تلاش بر آن است که اطلاعات و مشخصات کالا به بهترین شکل در اختیار کاربران قرار گیرد تا انتخاب بهتری داشته باشند ضمن اینکه در هنگام انتخاب کالا کاربر باید به تمام مشخصات کالا دقت نماید و سپس اقدام به ثبت سفارش نماید. مسئولیت انتخاب کالا بر عهده کاربر می‌باشد و سیوان لند هیچ مسئولیتی درباره انتخاب کاربر نخواهد داشت.


2-8 سیوان لندصرفاً زیر ساخت انجام فروش را فراهم می نماید. لذا مسئولیت‌های مربوط به کیفیت ، قیمت، محتوا، شرایط و همچنین خدمات پس از فروش محصولات بر عهده فروشنده است. همچنین مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی و سند برگشت از فروش نیابتاً بر عهده سیوان لند می باشد ضمناً کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام من الجمله خسارات وارده به اشخاص ثالث و سیوان لند و ضمانت اجراهای قانونی بر عهده فروشنده بوده و سیوان لند مسئولیتی ندارد و در برخی موارد به صورت نیابتی بر عهده سیوان لند می باشد و سیوان لند مسئولیتی در قبال فاکتور تنظیمی و مسائل مربوط به آن ندارد.


3-8 در صورت صدور فاکتور در وجه سیوان لند از جانب فروشنده یا خریدار در گزارشات مالیاتی (معاملات فصلی ارزش افزوده) و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی طرفین، مراتب مورد تائید این شرکت نبوده و همچنین این شرکت هیچگونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئولیت خسارت وارده احتمالی به عهده فروشنده خواهد بود.


8-4- تکالیف مالیاتی و قانونی فروشنده و تشریفات اداری و قانونی آن بر عهده خود او است و ارائه گزارشات مالیاتی سیوان لند به سازمان امور مالیاتی، ارتباطی به فروشندگان ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف آنها نخواهد بود.


8-5- سفارشات خرید خریدار، با توجه به موجودی اختصاص داده شده توسط فروشنده در پنل فروشندگان سیوان لند، برای وی قابل رؤیت است و فروشنده موظف است سفارشات ثبت شده را با توجه به ضوابط و زمان تعیین شده در پنل خود، که نباید بیش از 48 ساعت باشد با توجه به نوع کالا به صورت محموله آماده، و با بسته بندی استاندارد به نحوی که به کالا آسیبی وارد نشود برای خریدارارسال نماید.


5-8- قیمت کالاها با توجه به رعایت استاندارد های قیمت گذاری (مندرج در پنل فروشندگان سیوان لند و با توجه به قوانین و مقررات اعلامی از طرف سازمانهای نظارتی و یا لیست قیمت مصوب مورد تأیید اتحادیه ها و سازمان های مرتبط) ، توسط و به مسئولیت فروشنده تعیین میشود. لذا مسئولیت پاسخگویی به مراجع رسمی از جمله سازمان تعزیرات و اشخاص ثالث از جمله مشتری در خصوص قیمت تعیین شده بر عهده فروشنده است. به موجب این قرارداد، فروشنده به عنوان شرط ضمن عقد اعلام می نمایند که نسبت به فروش کالاهای خود در درگاه اینترنتی سیوان لند کلیه خیارات از جمله غبن ولو فاحش یا افحش را از خود سلب و ساقط می نماید.


8-7- وجوه ناشی از فروش کالا به حساب سیوان لند واریز شده و تا 72 ساعت کاری پس از تأیید نهایی فروشنده در پنل فروشندگان مبنی بر اینکه کالا تحویل خریدارگردیده و عدم عودت کالا و پس از کسر کمیسیون سیوان لند، هزینه ها و مطالبات قراردادی به حساب فروشنده واریز می گردد.


7-8 وجه ناشی از فروش کالا توسط خریدار به حساب سیوان لند واریز می شود و مسئولیت صدور فاکتور فروش و سند برگشت از فروش مطابق بخشنامه سازمان امور مالیاتی و رأی دفتر فنی و اعتراضات مؤدیان بر عهده سیوان لند است که سیوان لند مطابق رأی دفتر فنی و اعتراضات مؤدیان برای کالای فروش رفته به نیابت از فروشنده، فاکتور فروش موضوع قانون مالیاتهای مستقیم را صادر و برای مشتری ارسال می نماید و نیز صورتحساب خدمات ارائه شده از سوی سیوان لند به فروشنده، توسط سیوان لند به نام فروشنده صادر می شود. سیوان لند درآمدهای حاصل از ارائه خدمات خود به فروشنده و قراردادهای منعقده به فروشنده را جهت رعایت مفاد مواد 169 و 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، به سازمان امور مالیاتی گزارش خواهد داد.


تبصره: واریز وجوه توسط سیوان لند صرفاً پس از تأیید نهائی فروشنده به شرح فوق امکانپذیر است و مدت زمان فوق از لحظه تأیید نهایی محاسبه می شود و قبل از آن سیوان لند هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.


8-8- ممکن است اختلالات شبکه بانکی کشور باعث تأخیر در واریز وجوه توسط سیوان لند گردد، با این حال سیوان لند، در حد امکان نسبت به اطلاع رسانی اینگونه تأخیرات اقدام خواهد کرد.


8-9- در صورتی که فروشنده مشمول مالیات بر ارزش افزوده بوده و در این مورد ثبت نام را انجام داده باشد مجاز به دریافت مالیات بر ارزش افزوده می باشد. در صورت عدم ثبت نام در مالیات بر ارزش افزوده پرداخت های فروشنده مسدود خواهد شد تا زمانی که استعلام ثبت نام فروشنده گردد. همچنین در صورت عدم ثبت نام و لغو قرارداد از سوی فروشنده یا سیوان لند 9درصد مالیات بر ارزش افزوده از حساب فروشنده کسر و مابقی پس از کسر وجوه التزام و خسارات به ایشان پرداخت خواهد شد.


8-10- در صورت اشتباه فروشنده و درج قیمت به بهای پایین تر از قیمت واقعی، وی متعهد و ملزم است کالا را با همان قیمت درج شده تحویل خریدارنماید و در صورت استنکاف، مشمول وجه التزام و ضمانت اجرای مذکور در خصوص عرضه کالای ناموجود می باشد. همچنین پاسخگویی به خریدار در مراجع رسمی و قضائی صرفاً به عهده فروشنده است و مسئولیتی متوجه سیوان لند نمی باشد.


8-11- زمان تحویل کالا به کاربر توسط فروشنده وبا هماهنگی فی مابین طرفین مشخص میگردد. در هر حال این زمان بیش از 48 ساعت از زمان توافق با خریدارنخواهد بود.


8-12- در صورتی که فروشنده با استفاده از سرویس حمل و نقل پیمانکار سیوان لند نسبت به ارسال کالا به محل خریداراقدام نمود، هزینه های مربوطه در انتهای هر دوره تسویه حساب محاسبه و از مبلغ پرداختی به فروشنده کسر می گردد.


8-13- کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت سیوان لند به وسیله ارسال کد سفارش پیش فاکتور از طریق ایمیل، اپلیکیشن و سایت سیوان لند در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. سیوان لند پیگیری های لازم جهت ارسال کالا از فروشنده به خریدار را اعمال می نماید و مسئولیت ارسال به موقع سفارشات بر عهده فروشنده می باشد. فروشنده مسئولیت کلیه موجودی کالاها را بر عهده دارد و در صورتیکه موجودی کالایی به اتمام رسیده باشد فروشنده موظف به عودت وجه سفارش می باشد.


در خصوص این بند فروشنده می بایست موجودی کالاهای خود را بررسی و به روز رسانی نماید.


8-14- در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا، مبلغ پرداخت شده طی 48 الی 72 ساعت کاری توسط فروشنده یا سیوان لند به حساب خریدارواریز خواهد شد.


8-15- سیوان لند مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای سیوان لند محفوظ است. شایان ذکر است کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود.


8-16- درصورتی که کالایی پس از خرید خریدار، کاهش قیمت داشته باشد، امکان مرجوع نمودن کالا یا مطالبه مابه التفاوت وجه وجود ندارد.


8-17- تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی‌نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.


8-18- افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای خریدار ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالاهای موجود در سبد کالا اعمال خواهد شد. بنابراین به خریدارانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی کالا دارند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی متوجه سیوان لند نخواهد بود.


8-19- سفارش زمانی نهایی می‌شود که کاربر کد سبد خرید (DSc) سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که سیوان لند هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.


8-20- در صورت وجود هرگونه ایراد یا مغایرت کالای ارسال شده با اطلاعات مندرج در سایت سیوان لند در کالای ارسالی، خریدارانحداکثر 24 ساعت (یک روز کاری پس از دریافت کالا) باید مورد را در پنل پشتیبانی ثبت شکایات سیوان لند درج و ثبت نمایند. تیم پشتیبانی سیوان لند پس از بررسی مورد اعلام شده از سمت خریدارانراهنمایی‌های لازم را جهت عودت یا تعویض کالا انجام می‌دهند.


8-21- چنانچه کالای تحویل داده شده توسط فروشنده معیوب یا تاریخ مصرف گذشته باشد یا مطابق مندرجات سفارش کالاو توصیفات آن نباشد، در این شرایط ، پس از عودت کالا توسط خریدار، سیوان لند آن را به فروشنده عودت میدهد و فروشنده متعهد می باشد؛ ظرف 48 ساعت کاری از تاریخ عودت کالاهای فوق الذکر، کالارا تعویض نماید و چنانچه کالا به علت عدم موجودی قابل تعویض نباشد فروشنده موظف به استرداد بهای دریافتی از طریق سیوان لند به خریدارمی باشد. در صورت تخلف از مقررات این بند فروشنده مسئول خسارت به میزان وجه التزام قراردادی می باشد.


8-22- چنانچه کالا در شرایط نو و بدون اینکه از آن استفاده شده باشد (آکبند) در صورت تأیید مطابق با قوانین ارجاع توسط سیوان لند یا خریدار نهائی بازپس و یا عودت داده شود. در این شرایط فروشنده مطابق درخواست خریدار و از طریق سیوان لند مبلغ کالا را به خریدار یا سیوان لندعودت میدهد و یا اقدام به تعویض کالا مینماید.


8-23- هرگونه دخل و تصرف در کالا، اعم از استفاده، مخدوش کردن یا باز کردن پلمپ، پاره شدن لیبل توسط خریدار پس از وصول کالا مانع از انصراف خریدار یا عودت کالا می‌شود. لذا قبل از باز کردن و استفاده از محصول به تاریخ انقضا، تطابق کالا با سفارش و سایر موارد که منجر به لغو سفارش می‌شود توجه فرمایید.


8-24- پس از دریافت کالاها و سفارشات عودت داده شده توسط سیوان لند، بخش کنترل کیفیت مورد اعلام شده توسط خریداررا مورد بررسی قرار می‌دهد در صورت صحت، کالا تعویض یا وجه آن توسط فروشنده عودت داده می‌شود در غیر این صورت کالا مجددا برای خریدارارسال خواهد شد.مصالح فله صرفاً قبل از تخلیه قابل بازگشت و پس دادن می باشد. مسئولیت باز پس گیری کالا، تعویض کالا و عودت وجه بر عهده فروشنده می باشد و سیوان لند هیچگونه مسئولیتی ندارد.


8-25- هرگونه هزینه و تبعات در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی و هماهنگی با پشتیبانی سیوان لندو بررسی ایشان بر عهده خریدارمی‌باشد.


8-26- در رابطه با هزینه حمل و نقل سفارشات عودت داده شده از/ به خریدار، موارد به شرح ذیل می باشد:


الف) تنها در صورتی هزینه های حمل و نقل عودت سفارشات بر عهده فروشنده می باشد که عودت کالا ناشی از کالای معیوب و یا ناقص و یا ارسال کالای مغایر با سفارش خریدار(رنگ، سایز، مدل و غیره) باشد. در این صورت به ازای هر سفارش کلیه خسارات وارده از فروشنده جهت هزینه های ارسال و دریافت و عودت کالا اخذ می گردد.


ب) در صورتی که عودت کالا ناشی از قصور فروشنده نباشد، هیچ گونه هزینه حمل و نقل عودت سفارش شامل حال فروشنده و سیوان لند نخواهد شد و کلیه هزینه ها از جمله هزینه هر گونه آسیب به کیفیت و کمیت کالا در زمان بازگشت بر عهده خریدار می باشد.


ج) کلیه هزینه های حمل و نقل و هزینه ارسال کالا به عهده خریدارمی باشد که بسته به انتخاب نوع حمل، توسط خریداربه صورت آنلاین در سایت پرداخت شده یا در زمان تحویل پرداخت میگردد.


8-27- ارسال کالا و خدمات به عهده فروشنده می باشد و سیوان لند در این زمینه هیچ تعهدی ندارد. فروشنده میبایست تمام تلاش خود را انجام دهد تا کلیه سفارش‏‌ها صحیح و سالم و بدون آسیب به دست خریدارانخود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به عهده فروشنده و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خرید و اطلاع رسانی به خریدار) به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل و فروشنده است .


8-28- بتن آماده از گروه کالاهایی است که عودت سفارش در خصوص آنها مورد قبول نمیباشد، سایر محصولات غیر قابل عودت نیز مطابق با اعلام فروشندگان در سایت اطلاع رسانی می گردد. فلذا عمده کالاهای موجود در صنعت ساختمان و بعضی از کالاهای موجود در سایت امکان عودت امکانپذیر نمی باشد. لذا خریداران محترم در زمان خرید به نوع محصول حجم محصول و شرایط توجه لازم را داشته باشند.


8-29- کلیه مصالح فله از جمله بتن آماده، آجر، شن و ماسه صرفاً قبل از تخلیه بار قابل عودت می باشد.


8-30- فروش کالاهای دسته دوم، اخذ بیعانه، نسیه یا معاوضه فعلا در سیوان لند تعریف نشده است.


8-31- با توجه به ویژگی هر محصول و در صورت وجود اضافه یا کسری بار، تسویه نهائی پس از تخلیه بار و با توجه به قبض باسکول و واحد درج شده در قبض باسکول صورت می پذیرد.


ماده 9 : تعهدات و حقوق فروشنده:

1-9- فروشنده متعهد است مدارک درخواست شده در خصوص احراز هویت و مدارک موثق و معتبر ثبتی و نیز گواهینامه های صنفی، حرفه ای، بهداشتی (در صورت لزوم)، استاندارد و سایر مدارک مورد نیاز را در شرح پنل بارگذاری و در صورت لزوم آنها را به روزرسانی نماید. عدم بارگذاری یا عدم به روزرسانی اسناد به نحو صحیح، علاوه بر ایجاد حق فسخ برای سیوان لند (پس از اخطار رفع نقص) این حق را برای سیوان لند ایجاد میکند که کلیه پرداخت ها را تا زمان رفع نواقص مدارک معلق و دسترسی فروشنده را به پنل فروشندگان سیوان لند قطع نماید.


2-9- فروشنده حقوقی موظف است هنگام انعقاد قرارداد، شخصی را به عنوان نماینده خود (نماینده حقیقی) جهت ارتباط و هماهنگی با سیوان لند به صورت مکتوب معرفی نماید.


3-9- فروشنده حقیقی می تواند، همزمان با انعقاد این قرارداد، شخصی را بعنوان نماینده خود جهت ارتباط و هماهنگی با سیوان لند معرفی نماید.


4-9- فروشنده موظف است مشخصات محصولات و توضیحات لازم جهت معرفی کالا، نحوه پشتیبانی پس از فروش و سایر موارد لازم را در درگاه اینترنتی (پنل) براساس شرایط اعلامی سیوان لند ارائه نماید. همچنین فروشنده مسئولیت صحت اطلاعات و تضمین اصالت و کیفیت کالا و خدمات را شخصاً بر عهده دارد و بدین وسیله متعهد می گردد در قبال تخلفات خود شخصاً پاسخگوی مراجع رسمی و قانونی و خریدار بوده و سیوان لند از این جهت فاقد هر گونه مسئولبت حقوقی و کیفری می باشد.


5-9- فروشنده متعهد به رعایت تمام اصول و مقررات و شرایط خاص صنفی مرتبط با فعالیت خود می باشد.


6-9 - فروشنده متعهد می شود که کالاهای مورد درخواست مشتری را بدون وقفه و در موعد مقرر نهایتا ظرف 48 ساعت ارسال نماید و به هیچ دلیلی اعم از نوسانات نرخ ارزَ، عدم موجودی، اشتباه در مشخصات و غیره از تحویل آن استنکاف نورزد ، در غیر این صورت سیوان لند میتواند بنا به تشخیص خود، خسارات ناشی از تأخیر در اجرای تعهدات یا عدم انجام تعهد (برابر ماده وجه التزام قرادادی) را از فروشنده مطالبه و یا از محل مطالبات وی کسر و برداشت نماید علاوه بر این سیوان لند بنا به تشخیص خود میتواند اقدام به فسخ قرارداد کند.دریافت خسارت از سوی سیوان لندمنافاتی با الزام فروشنده به تحویل کالا به خریدار و مطالبه خسارات از سوی وی ندارد و خریدار می تواند جهت دریافت وجه و کلیه خسارات صرفاً به فروشنده رجوع کند.


7-9- فروشنده متعهد می باشد که هیچگونه کالای تقلبی(مطابق تعریف سیوان لند در پنل فروشندگان سیوان لند) قاچاق، ممنوعه یا غیر بهداشتی یا مضر برای سلامتی یا غیر استاندارد در سایت درج نکرده و تحویل مشتری ندهد و تضمین میکند تمامی کالاها و ملحقات فروخته و ارسال شده به نحو صحیح و قانونی قیمت گذاری و با رعایت حقوق مالکیت فکری عرضه شده و جزء کالاهای مجاز و قانونی و مشمول استاندارد اجباری بوده و درصورت وارداتی بودن از مبادی قانونی وارد کشور گردیده و همگی دارای برگ سبز و کلیه مدارک گمرکی و مالیاتی لازم می باشند و همه این مستندات را در صورت لزوم به همراه فاکتور فروش به سیوان لند یا مراجع ذیصلاح قانونی ارائه خواهد داد. در غیر این صورت کلیه مسئولیتهای قضایی و قانونی و پاسخگویی به مشتری و سایر اشخاص و مراجع ذی صلاح صرفاً بر عهده فروشنده خواهد بود و مسئولیتی متوجه سیوان لند نمی باشد و فروشنده موظف است درصورت محکومیت یا الزام قانونی سیوان لندبه پرداخت خسارت یا جریمه، علاوه بر پرداخت آنها، 10 برابر بهای کالا را به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد نیز به سیوان لند پرداخت نماید. در این صورت، سیوان لند می تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ این قرارداد اقدام نماید و فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.


8-9- نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت، نام تجاری اعلامی از طرف فروشنده در پنل او میباشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به وی می باشد. در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود. در صورتی که فروشنده ظرف مدت 3 روز از اعلام سیوان لند مبنی بر مراجعه جهت پاسخگویی به مراجع مربوطه مراجعه ننماید، موظف به پرداخت وجه التزام قراردادی (طبق ماده ...............) به سیوان لند می باشد.


8-9- افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند.


9-9 فروشنده متعهد میشود که هیچگونه کالای تقلبی(مطابق تعریف سیوان لنددر پنل فروشندگان سیوان لند ) ، قاچاق، ممنوعه، مضر، غیر بهداشتی و غیر استاندارد را در سایت درج نکرده و تحویل مشتری ندهد. در غیر این صورت فروشنده موظف است معادل ده برابر بهای کالا را به عنوان وجه التزام عدم انجام تعهد به سیوان لند پرداخت نماید و در این صورت سیوان لند می تواند ضمن قطع فوری دسترسی فروشنده به پنل، نسبت به فسخ این قرارداد اقدام نماید و فروشنده حق هرگونه اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.


10-9 فروشنده تضمین میکند که تنوع، تعداد، قیمت، کیفیت، مشخصات و عملکرد معمول کالاها به ترتیب اعلام شده در درگاه اینترنتی است و کالاها با اطلاعات انتشار یافته در مورد آنها کاملاً تطبیق دارد. کلیه کالاها باید در بسته بندی مطابق با استاندارد سیوان لند تحویل داده شود. در صورت فقدان استاندارد خاصی از سوی سیوان لند کالاها باید در بهترین بسته بندی معمول در رویه تجاری برای آن نوع کالا، تحویل داده شود. کالاهای فروخته شده به هیچ عنوان نباید کالاهای دست دوم(ریپک یا غیرآکبند) باشند.مضافاً اینکه هر گونه مسئولیتی در صورت عدم رعایت این بند نیز متوجه فروشنده بوده و سیوان لند از هر گونه مسئولیت حقوقی و کیفری مبری می باشد.


11-9- درصورتیکه کالاهای فروخته شده توسط فروشنده (از طریق درگاه اینترنتی) در دفاتر قانونی و یا صورت معاملات فصلی موضوع ماده 169 خریدار و مشتری ، به عنوان خرید از سیوان لند اظهار و ابراز شود، فروشنده از طریق مکاتبه با مراجع مالیاتی و ذی صلاح اقرار به فروش توسط خودش را نموده و با ارائه مدارک و مستندات فروش را متقبل می شود. و در صورت عدم اقدام به موقع مسئول جبران خسارات وارده به سیوان لندخواهد بود.


12-9- درصورتیکه کالاهای فروخته شده توسط فروشنده (از طریق درگاه اینترنتی) در گزارش مالیاتی مشتری، به عنوان خرید از سیوان لنداظهار و ابراز شود، فروشنده مسئول رفع اشتباه از طریق مکاتبه با مراجع ذی صلاح است و در صورت عدم اقدام به موقع مسئول جبران خسارات وارده به سیوان لندخواهد بود.


9-13 - فروشنده موظف است در خصوص کالاهای ملزم به داشتن گارانتی، کالا را با گارنتی مجاز در پنل عرضه نماید. در غیر اینصورت مشمول جرائم و وجه التزام می شود.


14-9- فروشنده اعلام و اقرار می دارد که مالک قانونی کالاهای معرفی شده بوده و مالک معارضی ندارد و حقوق مالکیت صنعتی (در صورت وجود)، مالکیت معنوی و سایر حقوق قانونی و عرفی،متعلق به اوست و حق بهره برداری از این حقوق و عرضه و فروش کالاهای مربوطه را دارد و مطابق قوانین ج.ا. ایران مجاز به فعالیت اقتصادی و تجاری می باشد ضمن اینکه کالاهای ارائه شده را از مجاری و طرق قانونی تأمین کرده و دارای فاکتور خرید معتبر می باشد که در صورت لزوم ارائه خواهد داد.


15-9 - مسئولیت انجام تمامی امور کنترل کیفیت و استاندارد محصول بر عهده فروشنده می باشئد و سیوان لندنسبت به انجام کنترل کیفیت کالاهای ارسالی فروشنده اقدام نخواهد کرد و مسئولیتی ندارد. تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن با سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا)، سیوان لند نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود. بر مبنای نظر کارشناسی سیوان لند، اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش یا پرداخت خسارت به مشتری از سوی فروشنده صورت خواهد پذیرفت.


16-9- فروشنده اعلام و اقرار میکند که در زمان عقد این قرارداد، مشمول هیچ ممنوعیت قانونی، برای انعقاد این قرارداد نمی باشد و چنانچه در هر زمانی به هر دلیلی مشمول ممنوعیت قرار گرفت، مراتب را فوراً به سیوان لند اعلام نماید و الا فروشنده مسئول عواقب قانونی آن در مراجع قضائی و جبران خسارت وارده به خریدار و سیوان لند خواهد بود و سیوان لند هیچگونه مسئولیتی نداشته و نخواهد داشت.


9-17-اگر در جریان تحویل، قبول، استفاده یا دسترسی به کالاها، خسارت مالی یا آسیب و جراحات شخصی ناشی از تقصیر یا عدم مراقبت در تولید، بسته بندی یا تحویل کالا رخ دهد از جمله شامل استاندارد پایین، معیوب یا مضر بودن اجزای تشکیل دهنده یا کالا ، آلودگی کالا یا هرگونه قصور و تقصیر از ناحیه فروشنده، فروشنده در مقابل سیوان لند، کارکنان و نمایندگان وی و خریدار مسئول جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود مضافاً اینکه کلیه ضمانت اجراها و مسئولیت کیفری یا حقوقی ناشی از آن نیز صرفاً به عهده فروشنده خواهد بود.


9-18 - فروشنده متعهد شد فروش آنلاین کالا های خود را فقط از طریق درگاه اینترنتی سیوان لندانجام دهداما این قرارداد حق انحصاری جهت فروش برای فروشندگان ایجاد نمی نمایدو هیچ گونه اعتراضی نسبت به فروش کالا و نیز بهای کالاهای در حال فروش توسط فروشندگان دیگر ،قابل استماع نمی باشد.


8-19 - در صورت خسارات یا استرداد کالا توسط مشتری به علت عیب، کاستی یا نقص کالا، فروشنده متعهد به اجرای صحیح تعهدات و جلب رضایت مشتری بر اساس نظر سیوان لنداست.


8-20- فروشنده متعهد است صرفاً کالاهای موجود در انبار را در پنل فروشندگان سیوان لند اعلام و عرضه نماید. معرفی کالای غیر موجود در پنل فروشندگان سیوان لند به عنوان کالای موجود ممنوع بوده و فروشنده مسئول جبران خسارات وارده به سیوان لند و مشتری و پاسخگویی حقوقی و کیفری در مقابل مراجع قضایی خواهد بود. در این حالت سیوان لند بنا به تشخیص خود علاوه بر اخذ وجه التزام قراردادی، راساً نسبت به قطع پنل فروشنده به فوریت اقدام خواهد نمود


21-9- فروشنده موظف است در درج محتوای کالا در پنل خود کلیه مقررات و شئون اخلاقی، اسلامی و قانونی و مفاد فهرست مصادیق مجرمانه را رعایت نموده و هرگونه پاسخگویی در این خصوص به مراجع ذی صلاح یا اشخاص ثالث صرفاً متوجه وی می باشد و مسئولیتی متوجه سیوان لند نمی باشد.


22-9 - در خصوص کالاها به شرح ذیل ‍‍‍پس از ارسال اخطار به فروشنده از طریق پنل، فروشنده جهت دریافت و استرداد کالاها از مشتری ظرف 24 ساعت ، اقدام می نماید؛


•کالاهای بدون برچسب صحیح •کالاهای عودت شده از سوی مشتریان •کالاهای معیوب •کالاهایی که در اثنای همکاری فروش آن ها ممنوع و غیر قانونی شده است یا به هر علت موظف به استرداد آن می باشد


در غیر اینصورت سیوان لند مسئولیتی در قبال این نوع کالا ها و نگهداری آنها نخواهد داشت و این امر به منزله اعراض فروشنده از کالای فوق تلقی شده و فروشنده با امضای قرارداد این اختیار را به سیوان لند می دهد تا این کالاها را به نفع خود ضبط نموده و مطالبات خود را از محل آن برداشت کند. در این صورت فروشنده حق هرگونه ادعا و اعتراضی را از خود سلب و ساقط می نماید.


9-23- در صورت عدم تامین کالا و خدمات از سوی فروشنده، سفارشات طی 2 روز از زمان ثبت سفارش توسط مشتری، سیوان لند می تواند راسا نسبت به لغو سفارش اقدام نماید و فروشنده متعهد به پرداخت وجه التزام قراردادی مطابقه ماده .................. میباشد. مدت 2 روز می تواند افزایش پیدا کند.


24 -9 - در صورتی که فروشنده سفارشات مشتریان را تامین ننماید، فروشنده متعهد به پرداخت کمیسیون سیوان لند می باشد. همچنین در صورتی که درصد کالاهای تامین نشده فروشنده در ماه بیش از 5% کل سفارشات وی باشد، به ازای هر آیتم تامین نشده، دو برابر قیمت آن آیتم از سوی فروشنده به سیوان لند به عنوان ضرر و زیان پرداخت می گردد.


25-9- نام تجاری فروشنده جهت درج در سایت اعلامی از طرف فروشنده در پنل او می باشد و فروشنده در این راستا اظهار می نماید مالکیت مادی و معنوی نام تجاری مذکور متعلق به شخص حقیقی و حقوقی دیگری نیست و در صورت کشف خلاف این موضوع، کلیه مسئولیت های حقوقی و کیفری بر عهده فروشنده خواهد بود.


26-9- فروشنده حق واگذاری جزئی و کلی حقوق و تعهدات خود را به موجب این قرارداد به اشخاص ثالث بدون موافقت کتبی و قبلی طرف دیگر (سیوان لند) تحت هیچ عنوانی اعم از نمایندگی، وکالت، صلح حقوق و سایر عناوین ، نخواهد داشت.در صورت هرگونه واگذاری،سیوان لند حق فسخ قرارداد و عدم دسترسی فروشنده به پنل را خواهد داشت.


27-8- سیوان لند هیچ الزامی جهت اختصاص پنل به هیچ فروشنده ای را ندارد و هر فروشنده ای که متقاضی فروش کالای خود از طریق سیوان لند باشد بدوا تقاضای خود را به ایمیل شرکت ارسال و یا از طریق سایت نام نویسی و مستندات خود را ارائه می نماید،سیوان لند ظرف یک هفته بعد از تکمیل مدارک ، مدارک فروشنده را اعتبار سنجی نموده در صورت تایید، فروشنده می تواند اقدام به فروش کالای خود از طریق سیوان لند نماید.


تبصره: هر زمان عدم صحت و اعتبار یا منقضی شدن مدت اعتبار مدارک فروشنده آشکار شود سیوان لندمیتواند نسبت به فسخ قرارداد و دریافت وجه التزام از فروشنده اقدام نماید.


28-9- این قرارداد حق انحصاری جهت فروش برای فروشندگان ایجاد نمی نماید و هیچگونه اعتراضی نسبت به فروش کالا و نیز بهای کالاهای در حال فروش توسط فروشندگان دیگر قابل استماع نمی باشد.


9-29 – فروشنده متعهد به معرفی نماینده خود جهت آموزش و توجیه در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی می باشد. متعاقباً فروشنده با استفاده از پنل اعلام و اقرار می نماید که آموزش های لازم را فرا گرفته و مسئولیت پنل را بر عهده دارد و نمیتواند به ادعای ناآگاهی یا عدم اطلاع رسانی ، ادعایی را علیه سیوان لند طرح نماید.


9-32- در صورت ثبت بیش از سه شکایت از یک فروشگاه توسط خریداران و بی توجهی فروشنده به تذکرهای سیوان لند در خصوص بهبود خدمات سیوان لند حق فسخ یکطرفه قرارداد با فروشنده را دارد.


9-33- کلیه مسئولیت های مربوط به صحت اطلاعات مالی اعم از شماره حساب، شماره شبا، نام بانک ، صاحب حساب و... که در پنل فروشنده وارد شده به عهده نامبرده می باشد.


9-34- در صورت ثبت بیش از 3 مورد شکایت از یک فروشگاه توسط خریداران و بی توجهی فروشنده به تذکرهای سیوان لند درباره بهبود خدمات، سیوان لند حق فسخ یکطرفه قرارداد با فروشنده خاطی را دارد.


9-35- همه مسئولیت های مغایرت محصول ارسال شده با شرح محصول، ویژگی ها، تعهد به زمان آماده سازی محصول، ضمانت و پشتیبانی پس از فروش و هر وعده ویا تضمینی که فروشنده داده است بر عهده خود وی است. و سیوان لند هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد.


ماده 10: تعهدات و حقوق سیوان لند:

1-10 سیوان لند به عنوان واسطه فروش، همکاری لازم را با فروشنده در راستای عرضه کالاهای موضوع قرارداد در درگاه اینترنتی(معرفی، توصیف و عکس گذاری، ارسال آنها به مشتریان بالقوه و سایر خدمات به شرح مقرر در پنل فروشنده) با اخذ هزینه های مربوط مبذول خواهد داشت.تعرفه این خدمات با توجه به براورد سیوان لند در هر مرحله به فروشنده اطلاع داده می شود و وی ملزم به پرداخت آن می باشد.


2-10 طراحی درگاه اینترنتی، تعیین جایگاه کالا، نحوه معرفی، شیوه نمایش و تبلیغ کالا در پنل فروشنده پس از احذ هزینه مربوطه بهعهده سیوان لند می باشد. در قبال دریافت هزینه های مربوطه به شرح جدول هزینه ها و جریمه ها مندرج در پنل فروشنده، بر عهده سیوان لندخواهد بود.


3-10 سیوان لنداقدامات و هماهنگی لازم را جهت آموزش و توجیه فروشندگان در خصوص نحوه استفاده از درگاه اینترنتی انجام خواهد داد.


4-10وجوه ناشی از فروش کالا، پس از کسر کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی و تأیید واحد مالی سیوان لند، طبق زمان بندی مشخص شده در پنل فروشندگان سیوان لند به فروشنده پرداخت می شود.


تبصره: کمیسیون، هزینه ها و مطالبات قراردادی سیوان لند همراه مالیات بر ارزش افزوده آنها محاسبه و از فروشنده دریافت خواهد شد.


5-10 سیوان لند مسئولیت و تعهدی در خصوص تکالیف قانونی و مالیاتی فروشنده از جمله مالیات بر درآمد و ارزش افزوده کالا ندارد و فروشنده درصورتیکه مشمول مقررات مالیات بر ارزش افزوده باشد، متعهد است در اعلام مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری مالیات بر ارزش افزوده را در نظر گرفته و نسبت به انجام تعهد مالیاتی و ارائه مدارک و مستندات به حوزه مالیاتی مربوط به خود اقدامات مقتضی را مبذول نماید. در صورت عدم رعایت هر یک از تعهدات قانونی و مالیاتی از سوی فروشنده سیوان لند محق باشد خسارات وارده به خود را بر حسب تشخیص خود از محل مطالبات فروشنده یا تضامین وی راساً و بدون نیاز به مراجعه به مراجع قانونی وصول کند.


تبصره : هزینه ناشی از استرداد کالاهای معیوب یا ناقص توسط مشتری، از مطالبات فروشنده کسر و توسط سیوان لند برداشت خواهد شد


10-6- سیوان لند در قبال حوادث غیر مترقبه در بستر مبادلات الکترونیکی و خارج از اراده و قدرت خود، مانند قطع اینترنت و برق از سوی مراکز ذیصلاح مسئولیتی ندارد.


10-7- ایجاد حساب کاربری در سیوان لند و همچنین مفاد این قرارداد و دیگر اسناد سیوان لند هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد شعبه، مشارکت و سرمایه گذاری مشترک یا رابطه استخدامی یا پیمانکاری، حق فنی ، شراکت، نمایندگی یا مانند آن را مابین کاربر و سیوان لند ایجاد نخواهد کرد.


10-8- سیوان لند می تواند حقوق و تعهدات خود ناشی از این قرارداد را به شخص ثالث منتقل کند.


10-9- سیوان لند نهایت تلاش و دقت خود را و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود به عمل می آورد و به منظور تولید محتوا، از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌نماید. لازم به ذکر است سیوان لند تضمین نمی‏‌کند که توصیفات محصول و یا دیگر مطالب مندرج در سایت عاری از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط سیوان لند دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است.


10-10- اپلیکیشن و سایت سیوان لند هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با حذف شدن صفحه سایت خود و یا لینک های مرده و یا قطعی و یا اختلال در سیستم اینترنتی و اینترانتی کشور ، یا از دسترس خارج شدن سایت و یا فیلتر یا هک شدن و یا هرگونه اشکالی که به طور ناگهانی رخ دهد را نمی پذیرد و هم چنین سیوان لند مسئولیت تاخیر یا عدم کارکرد سایت و اپلیکیشن را که میتواند ناشی از عوامل طبیعی،نیروی انسانی،مشکلات اینترنتی،خرابی تجهیزات کامپیوتری،مخابراتی و ... باشد بر عهده ندارد.لکن تمام تلاش خود را جهت رفع موانع فوق در اسرع وقت به عمل می آورد.لازم به ذکر است در صورت هک یا بروز هرگونه مشکل توسط عوامل انسانی شخص مقصر می بایست کلیه خسارات وارده به سیوان لند و کاربران وی و اشخاص ثالث را جبران نماید.


10-11- با توجه به اینکه نوع رابطه های تجاری صرفاً خرید و فروش می باشد و هیچگونه کسورات بیمه ای به معامله تعلق نمی گیرد لیکن خریدار و فروشنده و سیوان لند در این خصوص تعهدی نداشته و صرفاً تکالیف قانونی خود را در این خصوص انجام می دهند.


10-12- سایت سیوان لند ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی، همچون اتاق گفتگو، تابلوی اعلانات، تالار گفتگو، نقد، گروه‌‏های خبری، شبکه دوستان و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند. شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی، فقط برای ثبت، ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد و از درج هرگونه مطلبی مخالف قوانین و یا مغایر با اخلاق و عفت عمومی است خودداری می نمایید. در صورت درج هر مطلبی مغایر با این بند و یا درج مطالبی که مشمول فهرست مصادیق مجرمانه مسئولیت حقوقی و کیفری آن به عهده کاربر می باشد.لازمبه ذکر است کلیه مطالب مندرج در این سرویس ها به عنوان مدارک و مستندات قابل ارائه له یا علیه هر یک از کاربران می باشد.


10-13- هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد حاضر به معنای شراکت یا وجود رابطه کارگر و کارفرمائی فی مابین فروشنده و سیوان لند نبوده و نخواهد بود.


10-14- سیوان لند در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی سیوان لند اطلاع دهید.


10-15- ایجاد فروشگاه اینترنتی در سیوان لند دارای حق ورودی می باشد. که حقوق آن برای سیوان لند محفوظ است.


1:

ضمانت اجرای فروش کالا با قیمت بالاتر از نرخ مصوب


بار اول، دسترسی فروشنده از فروش کد کالای مربوطه سلب میشود


بار دوم، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی مربوطه به مدت یک هفته سلب میشود


بار سوم، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی مربوطه به مدت یک ماه سلب میشود و یا دسترسی فروشنده به پنل مسدود میشود


2:

ضمانت اجرای فروش کالای غیر اصل و غیر استاندارد


بار اول، دسترسی فروشنده از فروش کد کالای مربوطه سلب می شود و جریمه نقدی اعمال می‌شود که فروشنده ملزم به تادیه میباشد


بار دوم، دسترسی فروشنده از فروش گروه کالایی مربوطه سلب می شود و جریمه نقدی اعمال می‌شود که فروشنده ملزم به تادیه میباشد


بار سوم، دسترسی فروشنده به پنل مسدود میشود وجریمه نقدی اعمال می‌شود که فروشنده ملزم به تادیه میباشد


جریمه نقدی در هر بار ، 10 برابر جمع کل فاکتور فروخته شده میباشد


( به علت حساسیت های موجود در زمینه فروش کالای غیر اصل، حداقل مبلغ جریمه 5 میلیون تومان تعیین شده است. )


3:

ضمانت اجرای لغو سفارش مشتری توسط فروشنده


لغو سفارش ، بعد از زمان نهایی شدن سفارش (بعد از پرداخت ) در همان روز ، به هر دلیلی مشمول جریمه نقدی به میزان


2برابر کارمزد سیوان لند ضرب در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل200.000 تومان)


لغو سفارش ، روز قبل از تعهد ارسال و یا روز تعهد ارسال به هر دلیلی مشمول جریمه نقدی به میزان


3برابر کارمزد سیوان لند ضرب در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل 300.000 تومان)


لغو سفارش روز بعد از تعهد ارسال به هر دلیلی مشمول جریمه نقدی به میزان


5برابر کارمزد سیوان لند ضرب در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل 500.000 تومان)


4:

ضمانت اجرای مغایرت در ورود اطلاعات کالا در سیوان لند


(به دلیل هر نوع مغایرت از قبیل مغایرت در تصویر کالا یا نداشتن لیبل ، برچسب صحیح، رنگ، بسته بندی، محتوا و مشخصات فنی و غیره


برای هر کالای دارای مغایرت،فروشنده ملزم به مبلغ 50.000 تومان جریمه نقدی


5:

ضمانت اجرای مرجوعی کالا توسط مشتری به دلایل مغایرت


بار اول، دسترسی فروشنده از فروش کد کالای مربوطه سلب میشود


بار دوم، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی مربوطه به مدت یک ماه سلب میشود


بار سوم، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی مربوطه برای همیشه سلب میشود و یا دسترسی


فروشنده به پنل مسدود میشود.


جریمه تخلف در هر بار، 5 برابر کارمزد سیوان لند ضرب در قیمت کالای مرجوعی (حداقل 500.000 تومان)


6:

ضمانت اجرای دیرکرد و تاخیر تا 48 ساعت جهت مصالح فله و در سایر مصالح و کالاها تا 24 ساعت در ارسال کالا توسط فروشنده


بار اول، مشمول جریمه به مبلغ 200.000 تومان میباشد


بار دوم، دسترسی فروشنده از فروش کد کالای مربوطه سلب میشود و مشمول جریمه به میزان 300.000 تومان میباشد.


بار سوم، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی مربوطه برای همیشه سلب میشود و یا دسترسی


فروشنده به پنل مسدود میشود ومضافاً اینکه فروشنده ملزم به پرداخت وجه التزام قراردادی به مبلغ ---- ریال میباشد.


7:

ضمانت اجرای مرجوعی کالا توسط مشتری به سایر دلایل ذکر شده ( قصور از جانب فروشنده باشد و یا راننده ی مربوط به فروشگاه )


مشمول جریمه به میزان دو برابر کارمزد سیوان لند ضرب در قیمت کالای مرجوعی (حداقل 200.000 تومان)


8:

ضمانت اجرای ارسال هرگونه پیام و بروشور تبلیغاتی برای مشتری که مشوق خرید به طور مستقیم از خود فروشنده.


بار اول، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی سلب میشود.


بار دوم، دسترسی فروشنده به پنل مسدود میشود و فروشنده ملزم به پرداخت مبلغ ----- ریال بعنوان وجه التزام قراردادی می باشد.


9:

ضمانت اجرای فروش کالا با گارانتی مغایر

بار اول، دسترسی فروشنده از فروش کد کالای مربوطه سلب میشود


بار دوم، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی مربوطه به مدت یک هفته سلب میشود


بار سوم، دسترسی فروشنده از فروش برند/گروه کالایی مربوطه به مدت یک ماه سلب میشود و یا دسترسی فروشنده به پنل مسدود میشود مضافاً اینکه فروشنده ملزم به پرداخت مبلغ ------------- ریال بعنوان وجه التزام قراردادی می باشد.


10:

ضمانت اجرای عدم ارسال کالا توسط فروشنده ( عدم ارسال کالا در این بند علاوه بر ارسال نکردن کالا مشمول تاخیر در ارسال کالا بیش از 48ساعت نیز می باشد.)


بار اول ، دسترسی فروشنده از فروش کد کالای مربوط سلب می شود و جریمه نقدی اعمال می شود که فروشنده ملزم به تادیه می باشد.


بار دوم ، ، دسترسی فروشنده از فروش گروه کالایی مربوط سلب می شود و جریمه نقدی اعمال می شود که فروشنده ملزم به تادیه می باشد.


بار سوم ، دسترسی فروشنده به پنل مسدود می شود و جریمه نقدی اعمال می شود که فروشنده ملزم به تادیه می باشد.


جریمه نقدی در هر بار 15 برابر جمع کل فاکتور فروخته شده می باشد.(حداقل مبلغ جریمه 10 میلیون تومان تعیین شده است )


ماده 10:وجه التزام:

وجه التزام :

در صورت تخلف از هر یک از بندهای قرارداد و تاخیر یا عدم انجام تعهدات قراردادی از جانب فروشنده ، وی ملزم به تادیه مبلغ ------------ ریال بعنوان وجه التزام قراردادی می باشد.


تبصره 9: وجوه التزام مذکور با الزام فروشنده به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده و بدل آن نمی باشد .بعلاوه جبران کلیه خسارات خریدار نیز بعهده فروشنده می باشد .

تبصره 10: چنانچه در سایر موارد وجه التزام یا خسارتی غیر از مفاد این ماده ذکر شده باشد جبران خسارت بر اساس مفاد آن ماده انجام خواهد شد

تبصر 11: وجوه التزام مذکور با الزام فروشنده به انجام تعهد اصلی قابل جمع بوده و دیون آن نمی باشد.

تبصره 12: با عنایت به اینکه تخلفات مذکور در این قرارداد از جانب فروشنده موجب خدشه به اعتبار سیوان لند می گردد و خسارات مادی و معنوی در پی خواهد داشت علاوه بر موارد مذکور فروشنده ملزم به تادیه خسارات وارده مادی و معنوی با جلب نظر کارشناس محترم دادگستری می باشد.

ماده 12:مدارک ومستندات

1-10 کلیه فروشندگان به تناسب کالایی که در سایت سیوان لند در معرض فروش قرار می دهند ملزم به ارائه مدارک و مستندات ذیل می باشد:


1.پروانه کسب یا مجوز فعالیت صنفی/حرفه ای/ بهداشتی


2.اساسنامه شخص حقوقی


3.آگهی تغییرات شخص حقوقی


4.پروانه بهره برداری


5.گواهی ارزش افزوده


6.پروانه استاندارد


2-10 فروشنده متعهد است نسبت به آپلود مدارک درخواست شده در سایت اقدام نمایید تا پس از تایید از سوی سیوان لند مجوز ثبت فروشگاه در سایت را دریافت نماید و فعالیت خود را آغاز نماید.


ماده 12: قانون حاکم و نحوۀ حل اختلاف:

کلیه اختلافات ودعاوی ناشی از این قرارداد یامرتبط با آن از جمله مذاکرات مقدماتی ، انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر، نحوه اجرا و همچنین کلیه متفرعات آن به " مرکز داوری اتاق ایران شعبه شیراز" ارجاع میگردد که بر طبق قواعد داوری آن با یک یا سه داور (بر حسب اهمیت دعوا وبه تشخیص وانتخاب مرکز داوری " به صورت قطعی و لازم الاجرا حل و فصل میگردد. داور (ان) علاوه بر مقررات حاکم ،عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد (خواهند) نمود و هم چنین با توجه به اینکه محل انعقاد این قرارداد شهر شیراز می باشد محاکم این شهر صلاحیت محلی رسیدگی را دارا هستند.


ماده 13: قوه قاهره (فورس ماژور):

چنانچه به دلیل بروز حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، سیل، زلزله، حریق و نظایر آن ، ایفای تعهدات از ناحیه یکی از طرفین غیرممکن گردد، قرارداد به حالت تعلیق درآمده و اگر این وضعیت بیش از سه ماه ادامه یابد و طرفین در مورد آن توافقی ننمایند، هر طرف حق فسخ قرارداد را خواهد داشت


ماده 14: لغو و قطع همکاری

- علاوه بر موارد مذکور در تفاهم نامه (قرارداد) ، سیوان لند می تواند در صورت عدم تمایل به ادامه با طرف مقابل، راساً و بدون نیاز به مراجعه به مرجع حل اختلاف در طول مدت قرارداد، ضمن قطع فوری پنل، رابطه قراردادی خود با فروشنده را بدون هرگونه مسئولیت درخصوص پرداخت خسارات تحت هر عنوان، فسخ کند. در این موارد، فروشنده اعلام و اقرار نمود که سیوان لند حق دارد طبق صلاحدید خود عمل نموده و خساراتی تحت هر عنوان، قابل ادعا از سوی فروشنده نمی باشد.


علاوه بر تمامی موارد مندرج در مواد یک تا هشت چنانچه شرکت بنا به هر علت و عنوان وفق تشخیص و اختیار صلاحدید خود به این تشخیص برسد که حضور هر کاربری اعم از حقیقی و یا حقوقی برای شرکت و یا سایر کاربران و یا اشخاص ثالث خطر آفرین بوده و یا مطلوب نباشد و در مجموع تاثیرات منفی در عملکرد و یا شهرت و یا سلامتی و یا اعتبار شرکت و سایر کاربران و اشخاص و غیره داشته باشد و در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری با طرف مقابل می تواند راساً و یکطرفه اقدام به قطع و با حذف دسترسی کاربر موصوف نماید و کاربر در این خصوص حق طرح هرگونه ادعا و دعوایی را از خود سلب و اسقاط نمود.


اسقاط حق: اسقاط هر یک از حقوق توسط سیوان لند تنها زمانی واجد شرایط است که به شکل کتبی به فروشنده ابلاغ شود.


ماده 16: قرارداد های خاص

هر یک از فروشندگان می توانند برای کالای خود قرارداد و شرایط فروش خاص در سایت سیوان لند در نظر بگیرند .در صورت تعارض این قراردادها با قرارداد درج شده توسط سیوان لند، قرارداد سیوان لند معتبر و لازم الاتباع خواهد بود. سیوان لند هیچ مسئولیتی در قبال این قرارداد ها ، نحوه اجرا و پرداخت آنها و سایر مسائل مربوطه نخواهد داشت و این توافق خصوصی صرفاً فی مابین طرفین معتبر می باشد.


پاسخ پرسش خود را پیدا نکردید؟

با پشتیبانی سیوان لند تماس بگیرید

۰۲۱۹۱۰۱۳۹۳۹